• Bizi Arayın : +90 555 555 555

DÖVME NEDİR?

Ağustos 24, 2020

Dövme, insanoğlunun bildiği en eski sanat türlerinden biridir. Ciltte kalıcı harfler, semboller veya diğer görüntüler oluşturmayı içeren bir tür vücut modifikasyonudur.

Küçük bir iğne ile delerek deri yüzeyinin altına mürekkep enjekte edilir. Antik çağda, dövmeler sadece dekorasyon için değil, aynı zamanda sembolik öneme sahipti. Örneğin, bazı dövmeler dini anlamı olduğu için uygulanırken, diğerleri statü sembolü idi.

Tarihin birkaç noktasında, dövmeler köleleri, mahkumları ve diğer suçluları işaretlemek için bile kullanıldı. Günümüzde dövmeler genellikle sanatsal bir kendini ifade etme biçimi olarak kullanılmaktadır. Bazı modern dövmeler oldukça basit olabilirken, diğerleri çok ayrıntılı olabilir. Görüntüler basit çiçeklerden ve çizgi film karakterlerinden daha fazla portre ve manzaraya kadar çeşitlilik gösterir. Her dövmenin derin bir anlamı olmasa da, çoğu dövmenin hala bir anlamı vardır.

Comments

Egemenerd

Illum mentitum se adipisicing, ad lorem incididunt. Nam aliqua iudicem aliquip o sunt proident praetermissum, eiusmod quem ad mandaremus graviterque, commodo ipsum eiusmod. Qui ex graviterque si et velit quamquam eruditionem. Amet quamquam eu consequat. Quo cupidatat voluptatibus, appellat anim ab litteris domesticarum.

Egemenerd

Pariatur ab enim ita in ne philosophari, cillum incididunt voluptate hic aut quorum vidisse distinguantur, quis possumus cohaerescant, mentitum eruditionem iis aliquip, ubi quem possumus quamquam ea o eiusmod graviterque.

Egemenerd

Tempor consectetur o mentitum ne sed hic sint veniam anim. Se se efflorescere a varias mandaremus qui velit anim, quorum efflorescere aliquip velit cernantur, proident elit mentitum. Possumus quo quem iis enim litteris arbitrantur te de sunt tamen malis tempor ut cernantur ne probant. Cernantur ne noster, a si nulla laboris, tempor elit eram occaecat noster, ita in lorem minim multos.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir